Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Dom w zielistkach 5

offlinesikorki4 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
14787 odwiedzin | wpisów: 38, komentarzy: 167, obserwuje: 39

Strych

autor: sikorki4 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie. W sobotę i niedzielę zajęliśmy się strychem. Na podłogę poszły legary z łat co 40cm i na to płyta OSB 22mm. Dach strychu ociepliliśmy wełną 15cm pomiędzy krokwiami, na to folia i płyty OSB 12mm. Poszło 55m2 wełny przy czym około 40 cm wystaje ona już na poddaszu tak żeby zachować ciągłość. Zabawa przednia, szczególnie jak się wszystko robi w koszulkach z krótkim rękawem ;). Dobrze, że temperatura dopisała bo było około 20'C. Robimy we trzech z ojcem i teściem - przez co praca idzie bardzo sprawnie, a i oszczędności są ogromne. Zostało może z dzień pracy na dokończenie sufitów, obrobienie okna-wyłazu i paski podłogi przy płatwi szerokości 20cm. Oczywiście w późniejszym terminie ocieplenie ścian szczytowych styropianem od wewnątrz 20cm i mamy tą część budowy z głowy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mamy też już oczyszczalnię podłączoną. Pani Inwestor wyszlifowała szczotkami anhydryt na dole więc nie trzeba będzie dodatkowo zapraszać panów od wylewek.


Komentarze (9)
Tytuł: witam
autor:pawel3030  dodano: 2017-06-20 | 04:41:46
mam pytanie jesli stryszek jest ocieplony to trzeba zamontowac kratki wentylacyjme w scianach szczytowych po dwoch stronach albo chociaz jedna? i czy zabepieczaliscie jakos wylot w kaletnicy powiwtrza przeciwko owada zeby sie nie dostaly pod welne pszczoly itp?
Odpowiedź do pawel3030
autor:sikorki4  dodano: 2017-06-20 | 08:58:48
Tak, wentylacja będzie - tak wyszło, że mamy w obu kominach po cztery przewody wentylacyjne, przy czym w każdym z nich jedna sztuka jest wolna. Te przewody będę otwierał na strychu, żeby nie kaleczyć ścian szczytowych. Przy naszej dachówce to trzeba by było zabezpieczać każdą z nich :). Pszczołą małe "zwierze" dostanie się każdą szparką więc nie bardzo widzę możliwość zabezpieczenia kalenicy przed owadami. Może jakiś pomysł ? Poza tym wełna od góry zabezpieczona jest membraną, od dołu folią, nad dachówkami taśma kalenicowa, gdzie wcisnąć tam jeszcze np: siatkę. Bardziej obawiam się grzebieni nad rynnami, bo tam to dopiero są szczeliny, ale to chyba zabezpieczymy w trakcie robienia podbitki, bo wróble już tam ucztują.
Odpowiedź do sikorki4
autor:ala5_2g  dodano: 2017-06-20 | 15:18:26
Z przykrością muszę stwierdzić, że wróble z grzebieni nad rynnami robią sobie wielkie NIC. Aktualnie lecimy z podbitką i pod dachówki końcowe poszły grzebienie i owszem, a na nie jeszcze
Kratka wentylacyjna okapu w rolce 8cm x 5m. Trochę ją widać, ale wolę centymetr widocznej kratki niż elewację, podbitkę okna, kostkę, itp. całe w odchodach(oprócz wróbli miałam tam też kosy). Nad usprawnieniem nadrynnowym ciągle myślę.
Odpowiedź do ala5_2g
autor:sikorki4  dodano: 2017-06-20 | 18:08:29
Dzięki za radę. Też będziemy musieli tak zrobić.
Tytuł: strych
autor:margaretka20061  dodano: 2017-06-24 | 10:40:13
Witam mam pytanie jaka jest powierzchnia podłogi na stryszku ??
Odpowiedź do margaretka20061
autor:sikorki4  dodano: 2017-06-25 | 22:00:40
Witam. Wyjdzie po położeniu styropianu na szczytowych ścianach wewnątrz około 8,8m na 4m
Tytuł: kosztorys
autor:sebakaszub  dodano: 12 miesięcy temu
Witam. Czy mógłbym prosić o przesłanie kosztorysu zielistka , który dostaliście od użytkownika szycietrzy. Zakończyli budowę i rzadko zaglądają na bloga. Chciałbym z grubsza oszacować koszty etapów budowy. Z góry wielkie dzięki
autor:sebakaszub  dodano: 12 miesięcy temu
zapomniałem adres zapisać :)
sebastian.konkol@wp.pl
Odpowiedź do sebakaszub
autor:sikorki4  dodano: 12 miesięcy temu
Może być problem bo mieszkamy na walizkach, tymczasowo u rodziców. Jak się uda podłączyć komputer stacjonarny to prześlemy. Nasz na blogu jest aktualizowany w miarę możliwości czasowych więc może odrobinę pomoże.
Tagi (1)
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:43191
Liczba wpisów:201803
Liczba komentarzy:854656
Liczba zdjęć:740854
Użytkownicy online:240